קורס הבסיס

קורס הבסיס הוא קורס שנתי, להיכרות ראשונית עם השיטה.

בקורס נלמדים העקרונות הבסיסיים של שפת שיטת אילן לב. בקורס נלמדים שיעורי תנועה על המזרון, כמו כן, טיפול במגע בזוגות על מיטת טיפולים.

הקורס מתחלק ל 4 חטיבות לימוד, לפי 4 מודולים- מודול גב, מודול צד, מודול ישיבה ומודול בטן. המודולים מסודרים לפי מנח גוף, בו מונח המטופל בעת הטיפול. במודול הראשון המטופל שוכב על הגב, במודול השני מכורבל על הצד, במודול השלישי יושב על המיטה, ובמודול הרביעי שוכב על הבטן. מודול הוא סדר פעולות טיפוליות ידועות מראש, הנלמדות כדי לתת למטפל "מגרש משחקים" לחפש דרכו. דרך זה, המטפל מניע את המטופל מכל מקום בגוף, ובכל כיוון אפשרי, דרכו מתדברים עם המערכת כולה, גוף המטופל,כמו גוף המטפל והבריאה כולה.

בקורס נלמדים המקומות והכיוונים בגוף שדרכם מניעים את המטופל בקלילות, מתוך קשב רב, ובדרכים של משחקים וגירוי. כל זה במטרה להבהיר לגוף את מצבו, ולהציף בו את הידע הראוי, הגלום בו, לשימושו.

הקורס הבסיסי מכיל בתוכו, כל מפגש, לאורך כל השנה: פתיחת יום ב"חפוזים" (טיפולים קצרי מועד, ריצה מהירה ומרעננת על הטיפול בכמה דקות), שיעורי תנועה בשיטת אילן לב, לרוב בשכיבה על מזרון, ולמידת הטכניקה הטיפולית (המודול והסגמנטים) על מיטת הטיפולים.

הקורס נועד לכל מי שמעוניין לעזור לאחרים ולעבור תהליך משמעותי של התפתחות אישית, הוא יועד גם לכל מי שמסתקרן ורוצה לשפר יכולות ולפתח את המודעות העצמית שלו. לטעמנו, כל הידע הדרוש לכך מצוי בפנים, מהגדרה, ואין אחר. מתפקידנו הוא לאתגר אותו, לעורר ולהציף אותו לכדי שימוש, ותו לא.

הקורס להוראת שיעורי התנועה

קורס מורים לתנועה מיועד להכשרת מדריכים לשיעורי תנועה ברוח שיטת אילן לב.

הקורס הינו חלק מהמסלול הדו שנתי להכשרת מטפלים, והינו מרכיב משמעותי בתהליך ההסמכה.

הקורס מכשיר מטפלים בשיטה, להנחות קבוצה של מתעמלים, בהתבסס על שיעוריו הכתובים של אילן לב. שיעורי התנועה סורקים פעולות יסוד של תפקודי הגוף, ולצידם את האפשרות להרחיב ולהעמיק בחקר התנועה, עד אינסוף.

​הקורס הינו חלק מהמסלול הדו-שנתי להכשרת מטפלים, ולא ניתן להצטרף אליו בנפרד.

הקורס המתקדם

הקורס המתקדם הוא השנה השנייה במסגרת המסלול הדו-שנתי להסמכת מטפלים. הקורס עוסק בהעמקה והרחבת הטכניקה הטיפולית. בנוסף, המשתתפים נחשפים ומתנסים בהתמחויות שיוצאות כמו ענפים מעץ השיטה של אילן לב. לדוגמא: מודולים נוספים, הכרת המרכיב האנרגטי, חטיבת הרחבות, מדיטציה טיפולית, טיפול בנגנים, שיפור הראיה והבנת השיטה- הרקע העיוני וכו'.

​ בתום השנה הראשונה הסטודנט הוא כבר מורשה טיפול, והתעודה תקפה לשנתיים מסיום הקורס. רק לאחר סיום הקורס המתקדם ,קבלת תעודה וסיום הסטאז', הסטודנט מוסמך כמטפל.

​לאחר סיום מחויבות הלימודים, המטפל מצטרף ל"מעגל המטפלים" של השיטה, המקיימים שיח מתמיד ושוטף לאורך הדרך, ומעניקים אחד לשני סביבה תומכת ופעילה. מתוך הקהילה אנחנו מציעים פעילויות וסדנאות, הקשורות בהעמקת הטכניקה, וחשיפה להתמחויות ספציפיות. על המטפל לשמור על קשר שוטף עם ההתפתחויות החדשות בשיטה, להתעדכן ולהתרענן, עבורו ועבור מטופליו.

סטאז'